• Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) właścicieli pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jego warunki reguluje Ustawa o Ubezpieczeniu Obowiązkowym, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych z dnia 22.05.2003 r. Jego celem jest zabezpieczenie poszkodowanych, którzy ponieśli szkodę w zdarzeniu drogowym, np. w wypadku lub kolizji. Standardowa wersja tego ubezpieczenia zapewnia ochronę przez 12 miesięcy, ale dostępne jest również krótkoterminowe OC, z którego możesz skorzystać tylko w wybranych przypadkach.
• Ubezpieczenie autocasco (AC) jest ubezpieczeniem dobrowolnym i chroni pojazdy określone w umowie w przypadku: zderzenia się pojazdów, pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, pożaru, wybuchu, zatopienia, nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu, kradzieży pojazdu lub jego części.
• NNW wykupione przez właściciela pojazdu będzie również dodatkowym wsparciem dla jego pasażerów (świadczenie zostanie wypłacone niezależnie od tego, czy otrzymali oni odszkodowanie z polisy OC). NNW zapewnia finansową rekompensatę szkód, powstałych w czasie jazdy lub bieżącej obsługi pojazdu.
• Ubezpieczenie Assistance zapewni Ci naprawę samochodu na miejscu wypadku lub awarii, holowanie po wypadku lub awarii, transport pasażerów i kierowcy, wynajem samochodu zastępczego i wiele więcej.
• Ubezpieczenie szyb samochodowych pozwala uniknąć kosztów związanych z organizacją i naprawą zniszczonej szyby samochodowej. Ubezpieczenie można kupić zarówno do ubezpieczenia OC jak i AC.
• Ubezpieczenie opon dokupione do polisy OC lub AC może kosztować Cię zaledwie kilka złotych. To bardzo skromny wydatek, szczególnie gdy porównasz go z kosztami samodzielnej organizacji pomocy drogowej. Zanim jednak kupisz ten produkt, dokładnie sprawdź szczegóły ubezpieczenia.
W mojej ofercie znajdą Państwo ubezpieczenia komunikacyjne wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Pomogę dobrać najbardziej optymalny wariant. Zapraszam!
• Mieszkanie, dom jednorodzinny - są chronione na wypadek zniszczenia lub uszkodzeń powstałych w wyniku: pożaru, uderzenie pioruna, uderzeniu pojazdu, dymu i sadzy, akcji ratowniczej, silnego wiatru, trzęsienia ziemi, osuwaniu się ziemi, śniegu lub lodu, gradu, kradzieży z włamaniem, wandalizmu, szkód wyrządzonych przez zwierzęta, przepięć i wiele innych.
• Mienie ruchome możemy podzielić na mienie prywatne i mienie firmowe, czyli przedmioty wykorzystywane w działalności gospodarczej czy też po prostu podstawowy składnik majątku przedsiębiorstwa. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim:
gotówka, kosztowności, biżuteria; sprzęt RTV/AGD, jeśli nie znajduje się w zabudowie; meble poza zabudową; ubrania i obuwie; zapasy, w tym np. markowe alkohole; przedmioty kolekcjonerskie, dzieła sztuki, ozdoby; zwierzęta domowe przynależące do określonych gatunków; przedmioty osobiste; książki i płyty; komputery, smartfony, tablety, konsole do gier, telewizory; sprzęt sportowy i turystyczny; perfumy
• Szklane przedmioty od stłuczenia - przedmioty ze szkła, ceramiki, kamienia czy konglomeratu mogą łatwo się stłuc, a ich naprawa lub wymiana mogą być kosztowne. Dlatego ochroną ubezpieczeniową obejmujemy m.in.:
szyby okienne i drzwiowe; oszklenia ścienne i dachowe; kabiny prysznicowe; lustra zamontowane na stałe; płyty kuchenne (ceramiczne, szklane lub indukcyjne); szyby w piekarniku lub kuchence mikrofalowej; akwaria i terraria,
szklane elementy mebli; baterie solarne; szyby kominkowe; zabudowy balkonów i tarasów; umywalki, wanny, brodziki, muszle klozetowe, bidety
• DOM W BUDOWIE - ubezpieczenie przygotowane dla osób, które budują lub rozbudowują swoje domy. Ochrona działa już od pierwszego dnia budowy.
Zobacz, co możesz ubezpieczyć: fundamenty, ściany, dach, schody zewnętrzne i inne tzw. mury; rynny, balustrady, parapety, kolektory słoneczne (solary) i inne tzw. elementy zewnętrzne; podłogi, instalacje, meble w zabudowie, glazurę, armaturę, domofon i inne tzw. stałe elementy; materiały budowlane zgromadzone na placu budowy lub w budowanym domu
• DOM LETNISKOWY - ubezpieczenie domku letniskowego działa w przypadku określonych zdarzeń, jak pożar, powódź, huragan czy upadek drzewa. Zakres ochrony można zwiększyć, a wśród kluczowych rozszerzeń trzeba wymienić dostępne są kradzież z włamaniem oraz wandalizm.
• NAGROBEK - do polisy mieszkaniowej można dołączyć ubezpieczenie nagrobka. Ubezpieczenie obejmuje:
→ elementów dekoracyjnych, które nie są na trwałe przymocowane do nagrobka (np. wieńców, wazonów, zniczy, roślin doniczkowych);
→ „starzenia się” materiału, czyli skutków naturalnego niszczenia;
→ osuwania i zapadanie się ziemi;
→ zabrudzenia, m. in. woskiem;
→ działania dymu i sadzy;
→ szkód spowodowanych przez kamieniarzy,
→ szkód spowodowanych przez zarząd cmentarza,
→ szkód spowodowanych przez firmy pogrzebowe.
• ASSISTANCE domowy kupowany do polisy mieszkaniowej pozwala uniknąć dodatkowych wydatków w wielu sytuacjach związanych z awarią urządzeń i wezwaniem fachowca.
Ubezpieczenie pozwoli pokryć koszty: naprawy pogwarancyjnej, wezwania specjalisty, transportu przedmiotów po szkodzie, przechowania przedmiotów po szkodzie, zakwaterowania lokatorów po szkodzie, transportu roweru po wypadku, opieki nad dziećmi, korepetycji, dostarczenia leków, wizyty lekarza czy pielęgniarki.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to gwarancja szybkiego, bezgotówkowego i efektywnego dostępu do opieki medycznej. W ten sposób zyskujesz możliwość korzystania z usług prywatnych placówek na terenie całego kraju. Prywatna opieka medyczna bez limitu. Jest wiele wariantów, które klient może sobie wybrać wedle potrzeb. W zakresie znajduje się m.in. :
• konsultacje specjalistyczne
• badania diagnostyczne
• szczepienie przeciw grypie
• usługi pielęgniarskie
• rehabilitacja
• wizyty domowe
• przegląd stomatologiczny
• drobne zabiegi.
Pakiet dla Ucznia to ubezpieczenie, które może zastępować NNW oferowane w przedszkolu lub szkole – Ty określasz warunki ubezpieczenia i nie musisz dostosowywać się do propozycji otrzymanej w placówce. Ubezpieczenie dostępne jest dla osób do 26 lat pobierających naukę, z wyłączeniem studentów studiów zaocznych i wieczorowych.
Ochroną obejmujemy dzieci uczęszczające do żłobka/przedszkola, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów studiów dziennych. W zakresie m.in.:
• stały uszczerbek na zdrowiu
• śmierć w wyniku wypadku
• świadczenie za pobyt w szpitalu
• ciężka choroba
• pokrycie kosztów leczenia
• organizacja pomocy po wypadku
• ... i wiele innych
Własna firma to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale również spore wydatki. W natłoku codziennych obowiązków i wyzwań związanych z prowadzeniem biznesu czasem trudno za wszystkim nadążyć.
Żeby solidnie ochronić swoje przedsiębiorstwo, zapewnić mu wzrost i zadbać o to, by wszystko przebiegało po naszej myśli, powinniśmy je bezwzględnie ubezpieczyć.
Wie o tym każdy odpowiedzialny szef i każda dobra szefowa. Ale sama świadomość to jeszcze nie wszystko. Dopiero tutaj pojawiają się pytania. Jaką polisę wybrać, dokąd się udać, jaki będzie jej koszt?
Zapewnij sobie i bliskim bezpieczeństwo finansowe, zabezpiecz spłatę rat kredytu, dzieciom godziwe warunki rozwoju wybierając odpowiednie, optymalnie dobrane ubezpieczenie na życie.
W przypadku choroby lub śmierci Twoi bliscy będą mogli utrzymać dotychczasowy poziom życia. To ważne, by pomyśleć o tym już teraz.
Szeroki zakres ochrony i wiele wariantów ubezpieczenia, możliwość przygotowania indywidualnej oferty.
Polisę od odpowiedzialności cywilnej, rolnik kupuje w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym, a umowę zawiera na 12 miesięcy. Po upływie tego czasu można skorzystać z oferty innej firmy ubezpieczeniowej, jednak trzeba pamiętać, aby wypowiedzieć polisę OC rolnika w formie pisemnej nie później niż dzień przed końcem umowy.
Dodatkowo rolnik może wykupić ubezpieczenie:
• budynków
• maszyn rolniczych
• zwierząt gospodarskich
• NNW
Każdy turysta, który wyjeżdża na urlop z rodziną, ma nadzieję, że czas podróży i pobytu zagranicznego będzie mile spędzony, pozostawi po sobie piękne wspomnienia. Jednak życie bywa nieprzewidywalne i czasem nawet z pozoru najbezpieczniejszym miejscu możemy doświadczyć niespodziewanego wypadku czy nagle zachorować.
Dzięki polisie podróżnej możemy wyjść z wielu tego typu sytuacji obronną ręką i szybko wrócić do zdrowia, bez płacenia za koszty leczenia z własnej kieszeni. Osoby, które zastanawiają się, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, muszą wiedzieć, co powinna zawierać dobra polisa na podróż za granicę.
Standardowo polisa wyjazdowa obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i assistance oraz NNW. Warto pomyśleć również o ubezpieczeniu, bagażu podróżnego, opóźnienia bagażu, opóźnienia lotu i OC w życiu prywatnym, czy OC związanym z uprawianiem sportu. Rozsądnym posunięciem będzie też wykupienie ubezpieczenia rezygnacji z podróży – zwłaszcza jeśli zapłaciliśmy za wycieczkę na długo przed planowanym terminem wylotu.